W jaki sposób postępować gdy nasze zwierzę domowe potrzebuje ratunku?

Posted on

Zagadnienie pierwszej pomocy jest w Polsce wciąż tematem, który nie wszyscy znają i są w stanie stosować w danej sytuacji. Jeżeli chodzi tymczasem o zagadnienie pierwszej pomocy dla domowych pupili to tutaj już całkowicie oddajemy sprawy w ręce weterynarzy. W jaki sposób jednak udzielić pomocy naszemu zwierzakowi w chwili wystąpienia problemu?

Warto jest mieć nawet podstawową wiedzę na temat tego, jak szybko zareagować w momencie gdy nasz pies czy kot zachorują. Każda osoba mieszkająca z domowym zwierzęciem powinna zaopatrzyć się w apteczkę, zawierającą medykamenty dla naszych pupili. Warto także brać ze sobą w podróż tak przygotowaną apteczkę, kiedy zabieramy ze sobą także czworonoga. Skąd jednak wziąć przystosowaną do potrzeb zwierząt apteczkę? Można ją zakupić w prawie każdym sklepie zoologicznym ale można skompletować również odpowiedni zestaw samemu. Przydałoby się jednak zapytać o detale lekarza weterynarii. Jeśli chodzi o lekarza dla zwierząt, to należy posiadać kontakt do weterynarza zawsze przy sobie. W taki sposób uchronimy się przed sytuacją gdy w nocy gorączkowo będziemy próbowali znaleźć w sieci kontaktu do pobliskiego gabinetu. Dobrze jest również sprawdzić czy w naszym mieście możemy liczyć na pomoc weterynarza nawet w nocy. Jeśli mieszkamy w Małopolsce to weterynarz kraków 24h musi być jednym z bardzo ważnych kontaktów w naszym telefonie, jeżeli zależy nam na szybkiej pomocy dla naszego pupila o każdej porze dnia i nocy.

odbicie - karma
Author: Jessica Powell
Source: http://www.flickr.com
karma - fotka
Author: Jessica Powell
Source: http://www.flickr.com
Kluczową kwestią w nagłym przypadku w razie problemu z czworonogiem jest zachowanie spokoju. Nie możemy sobie pozwolić na zbyt pochopne działania czy też panikować. Pies czy też kot wyczuje także nasz stres, co jeszcze bardziej wpłynie na jego stan. Jeżeli chodzi o polecanego lekarza, weterynarz kraków centralna ulica to miejsce, w którym dostaniemy fachową pomoc oraz opiekę nad naszym zwierzakiem. Warto również pamiętać, że w tym mieście funkcjonuje weterynarz Kraków 24h, aby uniknąć sytuacji gdy czekamy do rana jeżeli sytuacja i stan naszego pupila jest poważny.

Pamiętajmy także o regularnych szczepieniach naszych zwierząt a także o profilaktycznych wizytach. W ten sposób jesteśmy w stanie szybko wykryć problem w początkowej fazie jego rozwoju. Unikniemy tym samym nieprzyjemności w późniejszym czasie a nasz pies czy kot będzie nam za to na pewno wdzięczny.