Udostępniasz swoje dane personalne różnorakim firmom? Sprawdź, czy okazują się bezpieczne

Posted on 18/09/2018 7:29am

Każdy mieszkaniec ma prawo do ochrony dotyczących swoich danych personalnych. Regulacja o ochronie danych osobowych ma na celu przede wszystkim zabezpieczać osoby fizyczne, których dane osobowe są, czy też mogą być przetwarzane przez rozmaite podmioty, instytucje, zrzeszenia.

pieniądze - widok
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com
ochrona danych - odkryj stronę - osobowych to pojęcie regulowane przez przepisy ustawy z roku 1997 o ochronie danych osobowych. Chociaż wspomniana ustawa liczy sobie już kilkanaście lat, cały czas dokonywane są procesy mające na celu doskonalenie poziomu bezpieczeństwa gromadzonych danych osobowych. To bardzo ważne, ponieważ w obecnych czasach nasze personalia są jeszcze silniej zagrożone. Udostępniamy je nieomal na każdym kroku: przy ewentualności udziału w konkursach oraz loteriach, zakładając konto na stronach internetowych czy nawet robiąc zakupy online. Niesamowicie istotne jest, aby mieć świadomość, których personaliów pod żadnym pozorem nie przekazywać osobom postronnym.

Wielu ludziom zdaje się, iż taka osoba nie jest potrzebna w ich firmie. Jednakże zdecydowana część właścicieli firm jest w bardzo dużym błędzie, bowiem tej chwili funkcjonuje wielu hakerów, którzy nie mają żadnych skrupułów do pozyskiwania danych osobowych. Ciężko nam uniknąć w obecnych czasach sytuacji, w jakich należy podać swoje personalia osobowe. Udostępniamy je tak naprawdę wypełniając każdy dokument oraz deklarację, udzielając się w życiu sieciowym czy zawierając umowy o dostęp do jakichś usług.

Ważne bywa to, aby wiedzieć, które dane można podać, a których w żadnym razie nie wolno wpisywać. Warto również upewnić się, że osoba, która pobiera od nas informacje osobowe, została do tego rzeczywiście upoważniona. administrator bezpieczeństwa informacji jest odpowiedzialny za nadzór nad przestrzeganiem przepisów i środków bezpieczeństwa względem przetwarzania oraz udostępniania podobnych danych. Już dzisiaj zatroszcz się o bezpieczeństwo swoje, swoich fachowców oraz firmy. Zaangażuj właściwą osobę na stanowisko ABI. Możesz mieć pewność, że wszelakie dane - tutaj - osobowe od tego momentu będą nie do ruszenia.