O jakich kwestiach każdy wędkarz powinien pamiętać? Co jest najbardziej istotne? O jakich sprawach nie możemy zapominać?

Posted on 30/10/2017 12:24pm

Każdy z wędkarzy powinien posiadać najlepszy sprzęt, aby wędkowanie było naprawdę udane. Oczywiście ważne są umiejętność, pewna intuicja i spora wiedza, np. to, w jakie miejsca warto pójść , by połów był naprawdę udany, ale najlepszy sprzęt na pewno jest w tym pomocny. Nie jest to jakieś tanie, gdyż najlepszy, najbardziej profesjonalny sprzęt ma po prostu swoją cenę, ale nie jest również tak drogi, że większości na niego nie będzie stać.

hobby - płótno
Author: Michael Pollak
Source: http://www.flickr.com
Każdy wędkarz powinien mieć najlepszą wędkę, lecz tego rodzaju właśnie jest, jeżeli zbudowana jest z najlepszych, najsolidniejszych oraz niezawodnych materiałów oraz rozwiązań. Pod tym kątem trzeba zwracać uwagę na to, jaki kołowrotek jest do wyboru. Dosyć często dzieli się je odnośnie hamowania. Tego typu hamulec w kołowrotku to rozwiązanie, która pozwala na uniknięcie zerwania się ryby. W momencie, jak ryba nie chce się poddać i mocno walczy, kołowrotek powoli wypuszcza żyłkę. To sprawia więc, że kołowrotki z przednim hamulcem są idealne.

hobby - image
Author: Michael Pollak
Source: http://www.flickr.com
Dobry wędkarz musi także zastosować właściwą przynętę, ponieważ dzięki temu powiększa swoje szanse na udany połów. Zanim się jednakowoż zdecydujemy na dany typ wabika, powinniśmy pomyśleć, jakie ryby chcemy złowić, czy będą to rybki roślinożerne, jak karpie czy płocie, a może mięsożerne i wszystkożerne, czyli szczupaki lub sumy. Na pewno sprawdzą się przynęty miękkie, które są niezawodne i naprawdę często używane.

Bardzo często jednakże używane przynęty to robaki. Są bezproblemowe do zdobycia , gdyż dżdżownice można wykopać praktycznie w każdym miejscu, też przy łowisku. Używane są jednakowoż także białe i czerwone robaki, jak i pijawki czy larwy chruścika. Warto jednakowoż mieć na uwadze, aby wybierać przynęty do pory roku oraz rodzaju ryb, jakie chcemy wyłowić. Na mięsożerne ryby dobre będą także przynęty wykonane z karmy dla psów, jednakowoż częściej wykorzystywane jest mięso innych ryb, albo małe rybki, które w łańcuchu pokarmowym są na niższej pozycji. Pamiętajmy o tym, kiedy będziemy mieli w planach łowienie ryb, gdyż będzie ono z pewnością bardziej udane (zobacz dalej).