Kiedy rybki to za mało, to przyszedł czas na założenie krewetkarium.

Posted on 17/06/2019 7:19am

Domowe krewetkarium.
Akwarystyka w mieszkaniu to coraz popularniejsze hobby dla tysięcy osób na całym globie. Ilość wodnej flory i fauny przynosi ze sobą obfite możliwości do stworzenia unikalnej biosfery, która będzie jednakowo czasie cieszyć oczy i zjawiskowo dopełniać powierzchnię mieszkania.

Akwarystyka
Author: hisa fujimoto
Source: http://www.flickr.com
Akwarystyka morska w modelu domowym niesie ze sobą różnorodne opcje dla pełnego urzeczywistnienia swojej unikalnej wizji perfekcyjnego akwarium. W ostatnich latach daje się zauważyć jaskrawe zmiany w preferencjach nabywających wyposażenie akwarystyczne oraz organizmy żywe. Konsumenci zaczęli dostrzegalnie odchodzić od nabywania rybek na rzecz krewetek.

Interesujący wpis? Jeśli tak, kliknij tutaj - w najświeższej ofercie (https://www.touchofart.eu/Kwiaty/kategoria/) na pewno znajdziesz coś absorbującego, zatem ten odnośnik powinien być dla Ciebie wartościowy.

W efekcie w domach coraz wyraźniej można ujrzeć krewetkarium.

Krewetki przestały być ”zwierzakami” zastrzeżonymi jedynie dla pojemników w punktach zoologicznych oraz w punktach gastronomicznych. Ich powodzenie każdego roku rośnie wykładniczo.
W efekcie na rynku występuje coraz więcej jednakowo różnorodnego sprzętu do krewetkarium oraz bardziej egzotycznych gatunków krewetek. Można śmiało oznajmić, że domowa akwarystyka morska, z powodu krewetek przeżywa boom.

Co zakupić na wstępie?
Gdy rozpoczynamy dopiero przygodę z akwarystyką morską w przestrzeni domowej rozsądnym jest zakupienie do nowego krewetkarium okazów krewetek, które są proste w hodowli. Pozwoli to uchronić się przed ewentualnymi kosztami, które mogą pojawić się w początkowym okresie kiedy jeszcze hodowla jest nowością i ma w sobie sporo zagadek.

Podstawy:
Zakładając mieszkaniowe krewetkarium należy pamiętać o paru priorytetowych sprawach:
- Rozmiar zbiornika zależny jest od zaplanowanej wielkości kolonii krewetek. Żyjątka te wyglądają najpełniej kiedy jest ich obficie.
- Pod akwarium należy położyć odpowiednią podstawkę jak na przykład styropian, aby po zalaniu wodą całość nie trzasnęła w efekcie naprężeń.
- Podstawić akwarium (nowe krewetkarium) w oddaleniu od okna.
- Mieć pewność, że podstawa dla skorupiaków jest ciemnego koloru – minimalizuje to stres w kolonii.

Domowa akwarystyka (www) morska to hobby, który jest zdolny przynieść wiele radości świeżemu hodowcy. Decyzja o stworzeniu własnej kolonii skorupiaków z pewnością będzie pasjonującym doświadczeniem.