Karma dla czworonoga - jak spośród tak mnóstwa wybrać tę najlepszą?

Posted on 17/04/2018 10:39am

Serwując pokarm swojemu zwierzakowi zdołamy zaobserwować jego reakcję na nie. Po pochłonięciu pies może być zabawny lub też znużony - to właśnie winno przesądzać o tym, czy należy zmienić pokarm czy też nie. Czym sugerować się w trakcie zakupu?


Kiedy wyszukujesz tego, co jest najodpowiedniejsze i w najwyższym stopniu zdrowe dla twojego pupila, powinieneś przyrządzać samemu pokarm (sprawdź mega ofertę karmy weterynaryjne dla kotów- https://www.superzoomarket.com/karmy-weterynaryjne-dla-kotow), w miejscu zamieszkania, ze sprawdzonych składników. Nie każdy ma jednakże na to czas i ochotę, w związku z tym należytym rozwiązaniem są wielorakiego typu puszki i saszetki dla zwierząt, innymi słowy "mokre jedzenie". W stosunku do suchych odmian, mają w swoim składzie większą liczbę białka zwierzęcego i znacząco mniej zbóż. Poprzez to początkowe zwierzak będzie miał siłę do zabawy a nie stanie się znużony przez za dużą ilość pszenicy bądź owsa.

Sucha karma dla zwierząt nie jest odpowiednim rozwiązaniem przy chęci dobrego odżywiania psa. Rozgłos zawdzięcza cenie oraz dacie użyteczności, co już winno nas nurtować. Składniki są odpowiednio tolerowane przez większa część pupili, zatem nie ma zazwyczaj problemu z jej wyborem. Są bez wątpienia przypadki, kiedy to jakiś ze składników niezależnie jakiej karmy będzie uczulał organizm zwierzaka, wtedy albo musimy selekcjonować jedzenie bez niego bądź też właśnie jak już dodaliśmy, przygotować jedzenie na własną rękę - więcej tutaj.

Pies
Author: Carol VanHook
Source: http://www.flickr.com
Częste dolegliwości towarzyszące alergiom to: łzawiące oczy, paskudnie pachnące uszy, biegunki i inne niedogodności żołądkowe. Strategią prób i błędów można dojść do tego, jakich środków nie toleruje pupil, ale najlepszym wyjściem jest udanie się do weterynarza, który w specjalistyczny sposób obada go i będzie mógł w mgnieniu oka odpowiedzieć nasze pytania. Nieco spornym zagadnieniem jest częste zastępowanie karmy. Jest wielu wrogów, którzy zapewniają, iż nawet najlepsza karma dla psa (www) zmieniana wielokrotnie jest przyczyną dolegliwości żołądka.

Najlepsza jednak dieta to zarówno dla psa jak i człowieka dobrze zbilansowana i zróżnicowana. Psom także może się "przejeść" spożywane przez dłuższy czas to samo pożywienie. Zresztą jak wiemy - niektóre mają więcej białka, inne większą ilość minerałów, a więc odmiana jedzenia wpływa także na zintensyfikowanie odporności zwierzaka. Gdy chodzi o porównanie składnikowe, powinno się wybierać karmy na podstawie kurczaka bądź wołowiny.


Na konserwie czy naklejce musi ukazać się także tekst "świeże mięso", abyśmy mieli gwarancję iż nie będziemy faszerować własnego pupila czymś starym i być może niezdatnym do pochłonięcia. Zawartość białka to w większości wypadków mniej więcej 15-20 procent, jeżeli uda nam się zdobyć taką posiadającą około 50 %, nasz piesek będzie bez wątpienia niezmiernie zadowolony.

Pokarm dla pupili, tak jak i dla ludzi ma wielkie znaczenie. Decyduje o jego formie, samopoczuciu. Nie można faszerować go samym suchym jedzeniem jakim jest karma dla zwierząt. Nie każdy może przyzwolić sobie na samodzielne przygotowywanie go, jednak dobrze jest postawić na różnorodność, aby psiak był napełniany białkiem, cukrami i minerałami w godziwych porcjach.

Tags: pies, białko, zboże, Żołądek, Składniki