Jak mądrze wychować psa? Parę praktycznych porad

Posted on 30/07/2017 7:38pm

Nie bez przyczyny powiada się, że pies jest najlepszym kolegą człowieka - jeżeli kiedykolwiek miałeś swojego zwierzaka, wtedy zdecydowanie świetnie wiesz, iż jest to sama prawda. Pamiętaj jednakże, iż zawsze - zwłaszcza w wypadku większych zwierząt - należy je odpowiednio wytresować tak, żeby Wasze wspólne życie było naprawdę fajne. Dzisiaj podpowiadamy jak to zrobić!

kojec dla psa
Author: Christopher "Rice"
Source: http://www.flickr.com

Krok pierwszy - spanie
Jeżeli Twój zwierzak jest pieszczochem, na pewno będzie pragnął spać z Tobą na jednym łóżku. Nie powinieneś mu na to pozwolić, bowiem odpowiednim dla niego miejscem jest specjalny kojec dla psa. Oczywiście możesz postawi go w swoim pokoju, jednakże fachowcy zazwyczaj zalecają, żeby legowisko dla psa było umieszczone w innym pokoju - to sprzyja zbudowaniu prawidłowych relacji między właścicielem a psem.

Krok drugi - jedzenie
Nie powinieneś także uczyć psa, iż wolno mu zjadać Twoje jedzenie - powinien mieć właściwą swoją karmę i z pewnością nie powinien żebrać o jedzenie przy stole. Jeśli masz w mieszkaniu specjalne legowisko dla psa - wejdź na -, niedaleko niego powinny być ustawione miski z jedzeniem oraz wodą. Jeśli będziesz przestrzegać paru podstawowych zasad, zwierzak szybko zrozumie, iż powinien jeść w wyznaczonym do tego miejscu. Jednocześnie nie możesz stawiać misek zbyt blisko legowiska, bowiem kojec dla psa niewątpliwie nie jest miejscem właściwym do tego, aby znajdowała się tam karma lub inne rzeczy związane z jedzeniem.

Jak odpowiednio wychować psa - szczegółowe informacje znajdziesz na - w domu?
Jeśli czujesz się na siłach, wówczas możesz próbować wychowywać zwierzaka osobiście. Wówczas możesz zakupić parę książek z ciekawymi wskazówkami dla takich początkujących trenerów jak Ty. W internecie także znajdziesz wiele różnego rodzaju filmików instruktażowych, z których możesz naprawdę wiele się dowiedzieć. Dodatkowo możesz porozmawiać ze znajomymi, którzy tresowali swoje zwierzaki - na pewno będą mieli dla Ciebie wiele cennych wskazówek.

Kursy dla psów
Możesz również zapisać swojego pupila na specjalny kurs. Zwykle po tego rodzaju rozwiązania sięga się w wypadku większych psów - wówczas trener nauczy psa podstawowych rzeczy, lecz Ty również będziesz musiał skutecznie ćwiczyć z nim w domu. Jeżeli przyłożysz się do tego zadania, niewątpliwie osiągniesz naprawdę super efekty.