Gdy nasz psiak choruje – pomoc weterynarza

Posted on 05/03/2019 11:19am

Posiadanie psa wiąże się z licznymi obowiązkami. Już od niemal pierwszych dni, kiedy psiak pojawia się w naszym domu, musimy odwiedzać z nim weterynarza. Większość tych wizyt to wizyty mające charakter profilaktyczny, w czasie których pies musi zostać zaszczepiony i odrobaczony.

stykówka - zwierzę
Author: Furya
Source: http://www.flickr.com
Zdecydowana większość posiadaczy psów stawia na prywatne gabinety weterynaryjne. Przez osoby, których miejscem zamieszkania jest Warszawa naprawdę chętnie jest wybierana lecznica weterynaryjna bemowo mająca za swoją siedzibę. Jak mnóstwo innych lecznic, także lecznica weterynaryjna Bemowo jest lecznicą o charakterze prywatnym. przychodnia - hipokrates-olesnica.pl/ weterynaryjna warszawa mająca za swoją siedzibę to świetnie wykwalifikowany personel , dla którego czworonożni pacjenci są naprawdę ważni. Pracujący w przychodni weterynaryjnej lekarze pełnią dyżury na tygodniu, ale również w dni świąteczne. Możliwość otrzymania pomocy również podczas świąt czy weekendów to jeden z atutów takich placówek. Chcąc znaleźć konkretne przychodnie mieszczące się w naszej okolicy, dobrze jest skorzystać z pomocy globalnej sieci komputerowej, wpisując np. hasło „przychodnia (www.m-med.wroclaw.pl/contact/) weterynaryjna Warszawa”.

Opieka nad psiakiem wymaga od jego posiadacza dużej ilości czasu. Pupil potrzebuje przecież naprawdę sporej dawki ruchu, co dla jego posiadacza oznacza konieczność odbywania spacerów niezależnie od panującej pogody. Zapewnienie psu niemałej dawki ruchu to oczywiście nie wszystko. Każdy posiadacz psa musi pamiętać również o jego odrobaczaniu, wymaganych szczepieniach ochronnych. Jednym z bardziej ważnych szczepień, o którym nie można zapomnieć jest szczepienie przeciwko wściekliźnie. Szczepienie przeciwko wściekliźnie jest na terenie naszego kraju szczepieniem obowiązkowym. Szczepionkę pies ma podawaną raz w roku.

Na pierwsze szczepienie przeciwko tej chorobie zakaźnej powinno się zgłosić się, kiedy psiak ma trzy miesiące. Inne szczepienia nie muszą być obowiązkowo wykonywane, ale mimo to warto psa zaszczepić między innymi przeciwko parwowirozie i nosówce. Nie zapominajmy, że szczepionki nie zapewniają sto procentowej ochrony przed zachorowaniem. Jeżeli jednak pupil zachoruje, to przebieg choroby będzie zdecydowanie bardziej łagodny niż wtedy, kiedy zachoruje pupil nie poddany szczepieniu. Naprawdę ważne jest także odrobaczanie psa. Zapewnia to ochronę przed pasożytami nie tylko pupilowi, ale również domownikom. Przyjmuje się, że każdy psiak powinien być odrobaczany co pół roku.