Co należy wiedzieć kupując suchą karmę dla psa? Kiedy warto stosować karmy weterynaryjne?

Posted on 10/08/2019 7:25am

Odpowiednie żywienie psów wpływa bardzo na ich kondycję oraz zdrowie. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniej karmy. Tym bardziej, iż na rynku mamy bardzo duży wybór. Inne są w marketach, a jeszcze inne w zoologicznym sklepie albo u weterynarza. Czym się one różnią?

odbitka - sklep
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Jakość różnych karm nie jest sobie równa, a właśnie na dobrej jakości powinno nam zależeć. Dobra karma musi mieć w składzie dużo mięsa. Producenci często używają spore ilości zbóż oraz ich pochodnych, które niby posiadają białko w składzie, natomiast nie jest ono przyswajalne przez psy tak jak ma to miejsce w przypadku białka pochodzenia zwierzęcego. sucha karma dla psa powinna posiadać w składzie mięso na samym początku. Wystarczy tak naprawdę przyjrzeć się choćby kilku dostępnym w marketach karmom, by wiedzieć, że nie spełniają one takiego wymogu ani trochę. Nawet zdarza się, iż to takie produkty zbożowe, jakich przecież pies nie trawi, stanowią czasem aż pięćdziesiąt % składu produktu. Można się jedynie domyślać, jak to jedzenie wpływa na stan zdrowia naszego psa.

Mięso w składzie jest ważne, lecz powinna być też informacja z czego jest to mięso. Bywa tak, iż producenci dodają to karmy kiepskiej jakości mięso, w ogóle nie wiedząc co sprzedają. Jeżeli natomiast mowa o składnikach, które w karmie mogą się znaleźć poza mięsem, to warzywa jak i owoce będą na pewno czymś lepszym niż różne zboża. Różne utwardzacze, konserwanty, sztuczne barwniki z pewnością są niepotrzebne oraz nie służą w ogóle psu.

Są również zwierzaki, jakie potrzebują specyficznego żywienia. W tym wypadku warto zwrócić uwagę na karmy weterynaryjne, o jakie dobrze jest podpytać w gabinecie weterynaryjnym. Z pewnością w określonych okolicznościach, takich jak psy po sterylizacji albo też z różnymi chorobami na przykład przewodu pokarmowego albo skórnymi, karma taka jest formą leczenia. Dlatego nie tylko ma być pokarmem, ale również środkiem, który będzie wpływać na stan zdrowia psa. Z tego względu tutaj nie jest wystarczająca zwykła karma sucha z dobrej jakości składem. Weterynarz (sprawdź witaminy dla psa- przejdź do serwisu) będzie nam w stanie polecić tą właściwą.

Trzeba pomyśleć o dobrym odżywianiu swojego psa, chociażby po to, byśmy nie musieli potem martwić się o jego zdrowie. Osoby, jakim kupno dobrej karmy wydaj się sporym wydatkiem, powinny wziąć pod uwagę to, iż ewentualne leczenie jest kosztowniejsze.