Co decyduje o wyborze określonej marki samochodu?

Posted on 20/12/2018 1:18pm

Są ludzie, którzy zmieniają auta częściej niż rękawiczki i nie przywiązują się do konkretnej firmy motoryzacyjnej. Planując nabycie nowego auta rozważają różne opcje, a przy wyborze nie kierują się sympatią czy porywem serca. Inni z kolei od lat są lojalni wobec jednej marki, a znany metalowy znaczek w określonym kształcie na karoserii jest dla nich rękojmią udanego zakupu i bezpieczeństwa w trakcie jazdy.

Co wpływa na wizerunek marki i decyzję o zakupie konkretnego modelu?

samochód - perspektywa
Author: PSIORTAL .pl
Source: http://www.flickr.com
Image marki godnej zaufania oraz wierność tysięcy klientów, o których mowa w powyższym wstępie, nie jest dziełem przypadku. Oczywiście najważniejszym czynnikiem mającym wpływ na nasz wybór jakiegokolwiek towaru jest jego jakość. W przypadku czterech kółek zasada ta jest nawet podwójnie ważna. Po pierwsze kupując samochód musimy pamiętać, iż od niego zależy bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Nie powinniśmy zatem wybierać przypadkowych modeli lub pojazdów z niezbadanego źródła. Po drugie ceny modeli z salonu i z komisu są tak wysokie, iż często ich zakup wymaga wydania całych oszczędności. Dlatego też przed dokonaniem tak ważnej inwestycji należy zrobić obowiązkową kwerendę i przeanalizować wszystkie za i przeciw, by mieć pewność, że ulokowaliśmy nasze fundusze w produkcie najwyższej klasy. Ogromny wpływ na budowanie pozytywnego image firmy motoryzacyjnej ma również podejście do klienta i wachlarz usług dodatkowych, takich jak serwis gwarancyjny. Rewelacyjnym przykładem marki, która w trosce o klienta przoduje na niemal wszystkich polach jest południowokoreańska firma Hyundai. serwis hyundai zapewnia kierowcom wszystko, czego mogą potrzebować w chwili awarii swojego samochodu: wykwalifikowanych fachowców, profesjonalną bazę techniczną i diagnostyczną, która pozwala na szybkie zidentyfikowanie usterki, oryginalne części oraz samochody zastępcze. Co więcej Hyundai wychodzi naprzeciw także właścicielom wielkich firm i korporacji, których pracownicy potrzebują aut służbowych. Dzięki takiemu podejściu hyundai flota to bardzo częsty widok na polskich drogach, a dostawy dla biznesu stale się zwiększają.

Dzięki świetnej jakości samochodów oraz umiejętnej polityce biznesowej południowokoreański koncern Hyundai osiągnął to, do czego dąży każda firma motoryzacyjna. Zdobył zaufanie tysięcy kierowców, którzy chętnie sięgają po nowe modele tej marki. Wybudował sieć (outsourcing it wrocław) rewelacyjnych serwisów naprawczych, które świadczą usługi na najwyższym poziomie, a jego auta już od wielu lat tworzą floty wielu znanych i popularnych firm. To z pewnością są czynniki, które mogą zachęcić do zakupu i30, i40 lub innego modelu tej firmy.