Atrakcyjne wakacje

Posted on 22/11/2018 7:46am

Wielu ludzi jest zdania, że jedynym sensownym kierunkiem wakacyjnych wycieczek jest podróż za granicę. Bez wątpienia warto poznawać inne kultury i na własne oczy zobaczyć światowej sławy zabytki, ale świetnym pomysłem na urlop może być również Polska.

Bałtyk
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com
Nad morze
Wielu ludzi rezygnuje z urlopu nad polskim morzem ze względu na mało korzystną pogodę. Urlop zazwyczaj planujemy dużo wcześniej, stąd ciężko przewidzieć, kiedy dokładnie pogoda pozwoli leżeć na plaży, a kiedy umożliwi co najwyżej spacery i zbieranie muszli. Poza tym musimy dodać, że Bałtyk nie zalicza się do najcieplejszych mórz, stąd też wiele osób woli wybrać się do Włoch czy innego kraju, gdzie słoneczna i piękna pogoda jest gwarantowana. Wszystko zależy rzecz jasna od naszych potrzeb. Jeżeli chcemy po powrocie cieszyć się piękną opalenizną, warto wybrać się do ciepłych krajów. Trzeba jednakże wiedzieć, że pobyt nad morzem nie zawsze musi dotyczyć plażowania, bo jest to także świetna okazja, aby np. sprawdzić jak wygląda połów dorsza władysławowo, czy wreszcie odważyć się na rejs władysławowo. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że nawet w trakcie pochmurnej pogody warto udać się na spacer, posłuchać szumu fal i wdychać zdrowe powietrze przesycone jodem, a później zjeść smaczną rybę.

Albo góry
Osoby, które nie do końca cenią urlop nad morzem, zazwyczaj jako alternatywę wybierają góry. Atrakcyjne widoki robiące ogromne wrażenie, wspaniała atmosfera panująca zarówno na szlakach, jak i w domkach letniskowych oraz możliwość zweryfikowania swojej kondycji, od zawsze przyciągały zwolenników tego typu wycieczek. Możliwości w naszym kraju jest wiele, ale z reguły decydujemy się na Bieszczady, albo Tatry, a każde z tych miejsc ma odmienną atmosferę. Jeśli zatem nie interesuje nas rejs Władysławowo, warto zdecydować się na górską wycieczkę.

Inne warianty?
Wielu ludzi podróżuje do obcych krajów nie znając zabytków swojego kraju. Jeżeli nie mamy ochoty na połów dorsza Władysławowo czy też inne atrakcje związane z morzem, a w górach z kolei się męczymy, możemy postawić na poznawanie ważnych historycznie miast z pięknymi starówkami, które niejednego zachwycą.